Kasko

Motorlu veya motorsuz kara yolları üzerinde kullanabilen tüm taşıtların sigorta sahibinin isteği üzerine yaptırdığı zorunlu olmayan sigortadır. Kasko sigortası sigortalının taşıtını temel olarak yanma, devrilme, çarpma/çarpışma ve çalınma unsurları gibi risklere karşı koruma altına almaktadır.  Bunların yanında deprem, lokavt/grev,sel  gibi müdahale ve doğal afetlerden dolayı meydana gelebilecek hasarları da teminat altına almaktadır. Yani  kasko sigortası yaşayacağınız risklerin bütçenizi de beklenmedik şekilde sarsması önler.

Kasko sigortası sadece “Türkiye coğrafi sınırları içerisinde geçerlidir”.Kasko Sigortasına temel risklerin dışında da bazı teminat ve hizmetler eklemek mümkündür:

Trafik sigortasının 3. Kişilere verdiği zararı ödemesi ve kişinin kendi aracı ile ilgili her hangi bir teminat sağlamaması kasko sigortasının meydana geldiği noktadır. Kasko sigortasının en önemli özelliği de kişinin kendi zararını teminat altına almasıdır. Ayrıca kasko sigortası ile de “ihtiyari mali sorumluluk” teminatı verilmektedir. Trafik sigortası kapsamında ihtiyari mali sorumluluk teminatının 33 bin tl ile sınırlı olması ve bu teminatın çoğu zaman yeterli gelmemesi nedeniyle kasko sigortasında ihtiyari mali mesuliyet teminatı eksikliği giderilmektedir.

Kasko sigortası
ile aynı zamanda ölümlü kazalar da düşünülerek “manevi tazminat” teminatı verilmektedir. Böylece meydana gelebilecek ölümlü kazalarda sigortalının yaşayacağı ağır tazminat yükü de hafifletilmektedir.

Kaza ya da hasar durumunda aracın serviste bir süre kalması da sigortalıyı araçsız kalması nedeniyle mağdur edebilmektedir. Bu nedenle kasko sigortası teminatlarına “ikame araç hizmeti” dahil edilerek aracın serviste kaldığı süre teminat altına alınabilir.

Araçta bulunan kişilerin seyahat halindeyken kaza durumunda başlarına gelebilecek sakatlık ve ölüm gibi riskleri Ferdi Kaza teminatı ile güvence altına alır.

 • svg
  09.00 - 18.00
 • svg
  info@maviistanbul.com
 • svg
  Canlı Destek
 • svg
  +90 212 562 00 24
X