Ferdi Kaza Sigortası

Hayat her zaman hoş sürprizlere gebe değil. Umarız başınıza gelmez ama beklenmedik bir kaza durumunda yaşayacağınız sakatlık veya hayatınızın tehlikeye girmesi durumunda sizin, vefat durumunda ise ailenizin yaşayacağı maddi sorunları en aza indirmek, sevdiklerinizin geleceğini güvence altına almak için ferdi kaza sigortası yaptırmalısınız. Ferdi kaza poliçesi kapsamları sigorta şirketlerinin ürünlerine göre değişiklik gösterir. Fakat genel hatları ile ferdi kaza sigortası; kaza sonucu vefat ve tam maluliyetle hastane masraflarınızın teminat altına alınmasıdır.

Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları Neler?

Kaza sonucu gaz teneffüs etmekten yanıklara, kasların ve sinirlerin incinmesinden zehirlenmelere ve vefat durumuna kadar meydana gelen maluliyetlerde ferdi kaza sigortanızın teminatları devreye girer.

 

Ferdi Kaza Sigortası teminatları, kaza sonucu

Vefat,

Tam ve kısmi maluliyet,

Tedavi masrafları,

Günlük hastane tedavileri

Hastalık sonucu tam ve kısmi maluliyetleri kapsar.

Ferdi Kaza Sigortasında Vergi İndirimi

Bulunduğunuz vergi dilimine göre ferdi kaza sigortası sonucu asgari ücretin yıllık tutarını aşmamak suretiyle vergi indirimi uygulanır. Çalıştığınız yere sigorta prim ödemelerinizin belgesini teslim etmeniz yeterli. Vergi indiriminin detayları için Sigorta Ferdi Kaza Sigortası sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

Ferdi Kaza Sigortası ile Hayat Sigortası Arasında Ne Fark Var?

Hayat sigortasında sebep aranmaz. Sebebi ne olursa olsun meydana gelen vefat durumunda ailenize maddi güvence sağlayan hayat sigortasından farklı olarak ferdi kaza, adı üzerinde kaza sonucu meydana gelen vefat, sakatlık ve tedavi durumlarında devreye girer. Hayat sigortası ile ilgili merak ettiğiniz her şey burada: Neden Hayat Sigortası Yaptırmalısınız: Riske Karşı Önlem

Özetleyecek olursak ferdi kaza sigortası yaptırmanın avantajları şöyle:

Kaza sonucu vefat halinde manevi olarak zor günler yaşayacak ailenize maddi güvence sağlayacak olmanın huzuru ile yaşarsınız.

Kaza sonucu sakatlık durumunda yaşayacağınız maluliyet sigortanız tarafından karşılanır. Hem moral hem de maddi açıdan siz ve aileniz kendinizi daha güçlü hissedersiniz.

Kaza sonucu sakatlık durumunda tedavilerinizin masrafı sigorta şirketiniz tarafından karşılanır. Sağlık giderlerinin ne kadar can sıkıcı olabildiğini bildiğinizi biliyoruz.

Ferdi kaza sigortası asistans hizmetleri ile farklı konularda da hayatınızı kolaylaştırır. Her sigorta şirketinin poliçesindeki şartlar farklıdır. Ferdi Kaza Sigortası;

Tıbbi nakil,

İlaç sevki,

Taburcu olduktan sonra otelde konaklama,

Refakatçinin nakli ve konaklama masrafları,

Tedavi sonrasında ikametgâha dönüşün sağlanması,

Vefat durumunda cenazenin tıbbi şartlara uygun olarak nakledilmesi

1. dereceden akrabanın vefat etmesi durumunda ülkeye dönüş,

Sigortalının yakınının sağlık takibi,

Acil mesajların iletilmesi gibi tıbbi bilgi ve danışmanlık da sağlar. Bunlara ek olarak tesisatçıların gönderilmesi, kiralık araç temin etme, aracın çekilmesi, iş yerine acil dönüş, kayıp bagajın bulunması gibi ek asistans hizmetleri ile en zor zamanlarınızda sizin ve sevdiklerinizin yanında olur.

 • svg
  09.00 - 18.00
 • svg
  info@maviistanbul.com
 • svg
  Canlı Destek
 • svg
  +90 212 562 00 24
X